About us


Firma VERTIKAL jest prężną i ambitną spółką, której rozwój na rynku budowlanym trwa nieprzerwanie od 1982 roku. Z tej wieloletniej tradycji jak i z faktu bycia firmą rodzinną czerpiemy inspirację do naszych działań. Ustawicznie dążymy do bycia firmą nowoczesną, zrównoważoną, odpowiedzialną społecznie, ale przede wszystkim godną zaufania. Klient powierzając nam swoją inwestycję ma pewność, że go nie zawiedziemy. Dajemy mu zindywidualizowaną obsługę i gwarantujemy najwyższą jakość, gdyż wierzymy, że tylko satysfakcja Klienta jest warunkiem naszego sukcesu.

Początkowo nasza działalność ograniczała się do realizacji obiektów budowlanych, w latach 90-tych rozszerzyliśmy ofertę o konsulting i nadzór, a w roku 2004 powstała pierwsza pracownia projektowa.
Dotychczas zrealizowaliśmy kilkaset inwestycji budowlanych, uczestnicząc w nich na różnym etapie – od wykonania jednego typu robót, np. konstrukcji stalowych poprzez nadzór, do kompleksowej realizacji obiektów – zarówno w budownictwie ogólnym jak i drogowym.
Równolegle w naszych pracowniach projektowych powstało ponad tysiąc dokumentacji projektowych wykonywanych kompleksowo lub w branżach.
TT dib lrObecnie oferujemy wykonawstwo (także w systemie Design & Build), projektowanie, nadzory i zastępstwo inwestorskie.
Na życzenie Inwestora prowadzimy również proces formalno-prawny związany z inwestycją – od pozyskania odpowiedniej działki budowlanej, poprzez zdobycie wszelkich warunków, uzgodnień i decyzji, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, posiadamy również oddział w Sztokholmie, w Szwecji oraz biura w Abudży i Lagos w Nigerii.

 

Nasze wartości

 

Profesjonalizm – dążymy do wyboru optymalnych i nowoczesnych rozwiązań. Stosujemy np.: systemy zarządzania budynkiem BMS, pompy ciepła, zielone dachy i in. W formule Design&Build szczególnie możemy zadbać o zrealizowanie dobrych – wynikających z naszych doświadczeń – rozwiązań projektowych oraz detali. Profesjonalizm to również nasza dbałość o bezpieczeństwo podczas realizacji obiektów budowlanych.


Kreatywność – podchodząc do każdego projektu indywidualnie, odnajdujemy alternatywne, bardziej ekonomiczne lub lepsze pod względem funkcjonalnym rozwiązania. To jest nasza mocna strona. Np. dzięki kreatywnym rozwiązaniom terenów zielonych sukcesem zakończyło się projektowanie trudnej inwestycji Salonu i Serwisu Samochodowego w Warszawie na ograniczonej powierzchni miejskiej działki.


Rozwój – w naszej pracy projektowej oraz realizacjach stawiamy sobie coraz większe wyzwania. Zajmujemy się inwestycją od fazy koncepcji, poprzez projekt, aż do wybudowania. To nie wszystko. Gromadzimy informacje dotyczące eksploatacji zrealizowanego przez nas budynku – rozmawiamy z Użytkownikami o tym jak w praktyce sprawdzają się przyjęte rozwiązania, na ile budynek jest przyjazny, niezawodny i ekonomiczny.


Przyjazność – jesteśmy zgranym zespołem profesjonalistów różnych branż. Dbamy o to, aby nasze dobre relacje przyczyniały się do swobody, z jaką Klient mówi o swoich oczekiwaniach. Dobre zrozumienie potrzeb i oczekiwań Inwestora ma zasadniczy wpływ na efekt i funkcjonalność nowego obiektu. Proces inwestycyjny, wraz z wieloma czasochłonnymi uzgodnieniami, wymaga dobrej współpracy i zrozumienia – aby móc jak najszybciej osiągnąć cel.


Uczciwość – pracujemy nad tym, aby to nie był tylko slogan. Zaufanie Klienta, jak również Dostawców jest kluczem do długoletniej współpracy. Jakość i długowieczność obiektu to wynik rzetelności w wykonywanej przez nas pracy. Budownictwo jest naszą życiową drogą i chcemy być dumni z naszych obiektów również po latach.

Profesjonalizm – dążymy do wyboru optymalnych i nowoczesnych rozwiązań. Stosujemy np.: systemy zarządzania budynkiem BMS, pompy ciepła, zielone dachy i in. W formule Design&Build szczególnie możemy zadbać o zrealizowanie dobrych – wynikających z naszych doświadczeń – rozwiązań projektowych oraz detali. Profesjonalizm to również nasza dbałość o bezpieczeństwo podczas realizacji obiektów budowlanych.